„Oddaj krew w wakacje”

W dniu 04.08.2012 r. z inicjatywy Konińskiego Kalubu Sportowego Niesłyszących GS w Koninie obył się festyn pt.” Oddaj krew na wakacje” w Konińskim Domu Kultury. Zbiórka krwi była przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Na osoby niesłyszących czekał tłumacz języka migowego, a niewidomi i niedowidzący mogli wypełnić kwestionariusze opisane alfabetem Braille’a. Krew mogły też oddawać osoby na wózkach inwalidzkich.
Przygotowano pogadanki i prelekcje (Koniński Klub Amazonki, Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi Magnolia, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków). Centrum Języka Migowego Coda uczyło podstaw języka migowego. Dorośli uczestniczyli w pogadankach, ich dziećmi opiekowali się wolontariusze z Fundacji Podaj Dalej im. Doktora Piotra Janaszka i Stowarzyszenia Gepetto. Podczas prelekcji przygotowanej przez Stowarzyszenie „Magnolia” dla osób niesłyszących dzięki uprzejmości K. Akseńczuk (tłumacz jezyka migowego), przekazałyśmy podstawowe informacje na temat profilaktyki raka szyjki macicy, jajnika i endometrum.