III Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń i innych organizacji z terenów wiejskich, 7-8 września 2013 r. w Licheniu Starym

Sobota, 07.09.2013

Podczas Jarmarku Kulturowego na placu przy Jeziorze Licheńskim degustowano potrawy kuchni regionalnej, a także podziwiano efekty pracy rękodzielniczej kobiet wiejskich. Na scenie prezentowały się zespoły folklorystyczne z wielu regionów kraju. Uroczystości uświetniła swoją obecnością aktorka Grażyna Zielińska.
Organizatorzy zapewnili możliwość wykonania badania mammograficznego. Członkinie Stowarzyszenia „Magnolia” propagowały regularne badania ginekologiczne.

Niedziela, 08.09.2013

Przemarsz delegacji kół gospodyń do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Wykład dr Wandy Półtawskiej pt. „Rola matek i babć w chrześcijańskim wychowaniu młodego pokolenia”.
Zjazd zakończyła msza św. (godz. 12.00) w Bazylice w Licheniu Starym.