Dni Zdrowia w „Galerii nad Jeziorem”

17 i 18 marca 2012 roku mieszkańcy Konina i okolicznych gmin zostali zaproszeni przez C.H. „Galeria nad Jeziorem” w Koninie na bezpłatne badania, konsultacje i pomiary. Można było wykonać następujące badanie:
– mammografia dla Pań w wieku 56-69 lat
– gęstośc kości w kierunku osteoporozy
– podstawowe badania ciśnienia, poziomu glukozy, BMI, uzyskać konsultacje dotyczace: badań cytologicznych, diabetologicznych, oraz porady rehabilitacyjne i ćwiczenia przy skrzywieniu kregosłupa i płaskostopia u dzieci.
Członkinie stowarzyszenia udzielały konsultacji dotyczących badań cytologicznych, informowały i przekazywały podstawową wiedze na temat wirusa hpv. Przygotowano zestawy pytań sprawdzających wiedzę na temat hpv i konieczności wykonywania badań cytologicznych.
Członkinie stowarzyszenia wspierały uczennice-wolontariuszki z ZSE-U w Żychlinie, ZS im. M. Kopernika w Koninie oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum nr 6 w Koninie.