XII Forum Organizacji Pacjentów 09-10.II.2018.

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, zorganizował dwudniową konferencja z udziałem 140 liderów organizacji pacjentów, a także przedstawicieli administracji, urzędników, ekspertów i mediów.Z tej okazji w dniach 9-10 lutego na zaproszenie księdza Arkadiusza Nowaka, Prezesa Zarządu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, uczestniczyliśmy w Konferencji – „XII Forum Liderów Organizacji Pacjentów” organizowanej w Warszawie.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia  Wiceminister Zdrowia pani Józefy Szczurek – Żelazko. Pani wiceminister  podkreśliła role organizacji działających dla dobra pacjentów w kształtowaniu postaw zdrowotnych Polaków.Pan Grzegorz Błażewicz zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, zaprosił organizacje do współpracy na wielu płaszczyznach i wspólnego angażowania się do działań dla dobra pacjentów.

 Strukturę i kondycje organizacji pozarządowych działających w obszarze zdrowia wykazał  raportu „Organizacje pacjentów w Polsce. Struktura. Aktywności. Potrzeby”, który został zrealizowany przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej wspólnie z Fundacją Klon Jawor.

Interaktywne warsztaty, prowadzone były przez ekspertów z różnych dziedzin.

„Siła osobowości lidera a potencjał rozwoju organizacji” – red. Jarosław Kużniar, onet.pl

„Miłość i seksualność jako twórczy komponent procesu leczenia”- prof. Zbigniew Izdebski

„Pacjent partnerem w procesie leczenia” – dr Ewa Więsik-Szewczyk

„Rola organizacji pacjentów w procesie HTA oraz narzędzia komunikacji z płatnikiem”- Magdalena Władusiuk

„O roli genów w chorobach rzadkich i nowotworowych” dr hab. med. Anna Wójcicka z WarsawGenemics

„Czy suplementy diety są nam potrzebne?” – prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska

„Produkty medyczne-rynek i regulacje a potrzeby pacjentów”- mec. Paulina Kieszkowska z udziałem przedstawicieli organizacji pacjentów

Więcej:www.ippez.pl

Poradniki na skróty