V Kongres Kobiet, Warszawa

W dniach 14 – 15. 06.2013 r. w Warszawie, w Sali Kongresowej odbył się V Kongres Kobiet…

Na sali były wszystkie najważniejsze kobiety mediów i polityki, ale także kobiety z całej Polski, wywodzące się z różnych środowisk, różnych zawodów, grup społecznych. Wśród wielu zaproszonych gości była Para Prezydencka, był Premier Donald Tusk. Jako kobiety miałyśmy do Niego wiele spraw…

Kongres był pouczający i dobrze przygotowany merytorycznie. Liczne panele tematyczne, sesje, warsztaty skupiały wiedzę dotyczącą życia społecznego w obszarze Partnerstwa, Solidarności i Różnorodności.

Zrozumienie, że jesteśmy równe mężczyznom jako żony, partnerki, pracownice, obywatelki, szefowe daje pozytywny impuls do działania. Kongres zjednoczył kobiety bez względu na wiek, pochodzenie, światopogląd, orientację seksualną czy status materialny. Ogólnie można podsumować, że było coś dla duszy i ciała. Była muzyka, występy i pozytywne emocje. Z tego będzie świetny Pi-ar dla polskiego feminizmu, bo świat ceni dobrą energię i naturalność. Dość smutasów z kompleksami. Pewne jest, że nie mogło Nas tam zabraknąć. Też mamy dobrą, edukacyjną misję do spełnienia. Jesteśmy ważnymi podmiotami życia społecznego. Stowarzyszenie „Magnolia” kolejny rok miało stoisko propagujące systematyczne badania ginekologiczne. Tym razem stoisko dzieliłyśmy z przedstawicielkami Fundacji Carita- Żyć ze szpiczakiem, które promowało wiedzę o szpiczaku mnogim. Prowadziłyśmy rozmowy informacyjne. Rozdawałyśmy ulotki dotyczące badań profilaktycznych i podstawowej wiedzy na temat raka szyjki macicy, raka jajnika i endometrium. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Były krótsze i dłuższe rozmowy, indywidualne i grupowe – wszystkie ogólnie bardzo przydatne i potrzebne Nam Kobietom. Bo przecież „…zdrowie wyrasta ze świadomości, konkretnej wiedzy i pomocy medycznej”

Opracowała: Ewa Jastrzębska – uczestniczka „V Kongresu Kobiet” w ramach stowarzyszenia „Magnolia”.

Poradniki na skróty