Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 lutego 2019

Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 lutego 2019. Z tej okazji Polska Unia Onkologii wraz z partnerami już po raz dziewiętnasty organizuje Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych.

Święto zostało ustanowione podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu w 2000 roku.  Na  Szczycie  zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji oraz dyrektora generalnego UNESCO przyjęto Kartę Paryską.  Rządy krajów świata, które  podpisały dokument są zobowiązane do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.

Z inicjatywy Polskiej Unii Onkologii od 2008 roku podczas Światowego Dnia Walki z Rakiem w placówkach onkologicznych organizowane są dni otwarte podczas których można skorzystać z porad oraz bezpłatnych badań.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych uruchamia wspólne badania pacjenckie oceniające poziom opieki onkologicznej w krajach Europy Centralnej i Wschodniej realizowane w ramach inicjatywy Joint Action of Cancer Patient Organizations in CEE Countries (JACPO) – pomóż nam ocenić stan opieki nad chorymi na raka w naszym kraju – podziel się swoim doświadczeniem i wypełnij ankietę już dziś!

www.pkopo.pl/aktualnosci/2019/577

Poradniki na skróty