Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno – Ginekologicznymi Magnolia działa już od maja 2009 roku! W tym czasie udało nam się z powodzeniem realizować wiele akcji i kampanii podnoszących świadomość kobiet odnośnie potrzeby badania i wczesnego diagnozowania chorób nowotworowych.
Stowarzyszenie „Magnolia” powstało z inicjatywy kobiet po chorobach onkologiczno – ginekologicznych przy dużej pomocy osób wspierających taką inicjatywę.
Wśród członkiń stowarzyszenia są kobiety:
– po leczeniu onkologicznym, radioterapii, chemioterapii;
– operacjach ginekologicznych;
– kobiety zdrowe.
Członkinie naszego Stowarzyszenia to kobiety w wieku od 30 do 60+. Jest to najlepszy dowód tego co staramy się przypominać naszą działalnością, że choroba nowotworowa nie wybiera i może zaatakować osobę w każdym wieku. Dlatego też tak dużą wagę przykładamy do działań na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.
Najważniejsze cele statutowe podejmowane przez stowarzyszenie:
Staramy się, podnieść świadomość kobiet na temat profilaktyki, zmobilizować do systematycznych badań ginekologicznych. Kobietom, które zmagają się z chorobą pokazać na własnym przykładzie, że warto walczyć, można wygrać, normalnie żyć i pracować.
Uważamy, że razem możemy być silne.
Mimo, że nasze działania w głównej mierze koncentrują się na akcjach realizowanych z kobietami i dla kobiet to wspieramy naszymi działaniami również mężczyzn cierpiących na nowotwory męskiego układu rozrodczego.
Wiemy, że leczenie onkologiczne nigdy nie dotyczy tylko samej pacjentki/pacjenta – to działanie oddziaływujące bardzo mocno na całą rodzinę, w tym szczególnie partnera osoby chorej.
W logo naszego Stowarzyszenia zostały wpisane symbole: żeński i męski, bo problemy ginekologiczne dotyczą obojga partnerów.
Bardzo zależy nam na tym, aby integrować środowiska lekarskie z organizacjami pozarządowymi, rodzinami kobiet dotkniętych chorobą i samych chorych na schorzenia onkologiczno-ginekologiczne.
Dlatego też angażujemy się w liczne lokalne i regionalne wydarzenia oraz ogólnopolskie akcje.
Wśród nich m.in.
„Wczesne wykrycie to życie” – kampania propagująca badania profilaktyczne. Kampania prowadzona przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych. https://www.pkopo.pl/aktualnosci/2017/430
„Rozbieram się w kobiecym interesie” czyli II edycja kampanii „W kobiecym interesie”. Kampania ma uświadomić Polkom konieczność badań profilaktycznych oraz zachęcić je do regularnych wizyt u ginekologa. Cel tegorocznej edycji: edukacja kobiet tych do 25 r. życia i tych po 35 r. życia nt. sposobów pokonania społecznych i psychologicznych barier do odbywania regularnych kontroli zdrowotnych. https://www.gedeonrichter.pl/w-kobiecym-interesie/
Kampania „Dla niej. Możemy więcej” pomaga zrozumieć trudności, z jakimi mierzą się kobiety z nowotworami strefy intymnej, zaś ich najbliższym – wskazuje drogę do mądrego współtowarzyszenia żonie, mamie czy przyjaciółce w chorobie i w okresie rekonwalescencji. https://glospacjenta.pl/rehabilitacja/jakosczycia/dla-niej-mozemy-wiecej_w17051k05Z/
Więcej informacji: tutaj
Członkiem Stowarzyszenia może zostać osoba, której bliskie są problemy osób chorych. Zapraszamy każdego, kto może podzielić się swoim czasem i zapałem, wspierając pacjentki i działania Stowarzyszenia.
Chcesz zostać członkiem Stowarzyszenia?
– Wypełnij deklarację członkowską i prześlij ją na adres: biuro@stowarzyszenie-magnolia.org