Stowarzyszenie Magnolia – poznajcie naszą historię!

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno – Ginekologicznymi Magnolia działa już od maja 2009 roku! W tym czasie udało nam się z powodzeniem realizować wiele akcji i kampanii podnoszących świadomość kobiet odnośnie potrzeby badania i wczesnego diagnozowania chorób nowotworowych.

 

Działamy już 11 lat!

Stowarzyszenie „Magnolia” powstało z inicjatywy kobiet po chorobach onkologiczno – ginekologicznych przy dużej pomocy osób wspierających taką inicjatywę.

Wśród członkiń stowarzyszenia są kobiety:

– po leczeniu onkologicznym, radioterapii, chemioterapii;

– operacjach ginekologicznych;

– kobiety zdrowe.

 

 

#Nie jesteś za młoda

Członkinie naszego Stowarzyszenia to kobiety w wieku od 30 do 60+. Jest to najlepszy dowód tego co staramy się przypominać naszą działalnością, że choroba nowotworowa nie wybiera i może zaatakować osobę w każdym wieku. Dlatego też tak dużą wagę przykładamy do działań na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.

 

Nasze cele

Najważniejsze cele statutowe podejmowane przez stowarzyszenie:

  • Uczestnictwo w akcjach promujących wczesne wykrywanie nowotworów w ginekologii.
  • Działania na rzecz kobiet w trakcie leczenia i po leczeniu onkologiczno-ginekologicznym.

Staramy się, podnieść świadomość kobiet na temat profilaktyki, zmobilizować do systematycznych badań ginekologicznych. Kobietom, które zmagają się z chorobą pokazać na własnym przykładzie, że warto walczyć, można wygrać, normalnie żyć i pracować.

Uważamy, że razem możemy być silne.

 

Stowarzyszenie Kobiet nie tylko dla kobiet

Mimo, że nasze działania w głównej mierze koncentrują się na akcjach realizowanych z kobietami i dla kobiet to wspieramy naszymi działaniami również mężczyzn cierpiących na nowotwory męskiego układu rozrodczego.

Wiemy, że leczenie onkologiczne nigdy nie dotyczy tylko samej pacjentki/pacjenta – to działanie oddziaływujące bardzo mocno na całą rodzinę, w tym szczególnie partnera osoby chorej.

W logo naszego Stowarzyszenia zostały wpisane symbole: żeński i męski, bo problemy ginekologiczne dotyczą obojga partnerów.

 

Nasze działania

Bardzo zależy nam na tym, aby integrować środowiska lekarskie z organizacjami pozarządowymi, rodzinami kobiet dotkniętych chorobą i samych chorych na schorzenia onkologiczno-ginekologiczne.

Dlatego też angażujemy się w liczne lokalne i regionalne wydarzenia oraz ogólnopolskie akcje.

Wśród nich m.in.

„Wczesne wykrycie to życie” – kampania propagująca badania profilaktyczne. Kampania prowadzona przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych. https://www.pkopo.pl/aktualnosci/2017/430

„Rozbieram się w kobiecym interesie” czyli II edycja kampanii „W kobiecym interesie”. Kampania ma uświadomić Polkom konieczność badań profilaktycznych oraz zachęcić je do regularnych wizyt u ginekologa. Cel tegorocznej edycji: edukacja kobiet tych do 25 r. życia i tych po 35 r. życia nt. sposobów pokonania społecznych i psychologicznych barier do odbywania regularnych kontroli zdrowotnych. https://www.gedeonrichter.pl/w-kobiecym-interesie/

Kampania „Dla niej. Możemy więcej” pomaga zrozumieć trudności, z jakimi mierzą się kobiety z nowotworami strefy intymnej, zaś ich najbliższym – wskazuje drogę do mądrego współtowarzyszenia żonie, mamie czy przyjaciółce w chorobie i w okresie rekonwalescencji. https://glospacjenta.pl/rehabilitacja/jakosczycia/dla-niej-mozemy-wiecej_w17051k05Z/

Więcej informacji: tutaj 

 

Możesz do nas dołączyć!

Członkiem Stowarzyszenia może zostać osoba, której bliskie są problemy osób chorych. Zapraszamy każdego, kto może podzielić się swoim czasem i zapałem, wspierając pacjentki i działania Stowarzyszenia.

Chcesz zostać członkiem Stowarzyszenia?

– Wypełnij deklarację członkowską i prześlij ją na adres: biuro@stowarzyszenie-magnolia.org

Poradniki na skróty