4 października 2023 Światowy Dzień Onkologii w WCO.

Z tej okazji w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu odbyła się sesja naukowa pt: „Pozamedyczne potrzeby pacjentów onkologicznych”. Wydarzenie to uświetnił koncert muzyki filmowej w aranżacjach jazzowych w wykonaniu duetu Katarzyna Stroińska Sierant (fortepian), Jarosław Sierant (skrzypce) z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Podziwiałyśmy wystawę fotografii Natalii Szewczyk „WspieraRACZKI w obiektywie”.

Sesję naukową otworzyły Panie:

Magdalena Kraszewska – Dyrektor ds. Ekonomicznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

dr Małgorzata Stańczyk – Rzecznik ds. Humanizacji Świadczeń Medycznych Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu

Podczas sesji omawiano tematy:

1. Postawy życiowe kobiet z doświadczeniem choroby nowotworowej –/ dane opracowane przez Fundację Piękniejsze Życie. Piękny Sposób na raka/

dr Małgorzata Stańczyk (WCO, Poznań)

1. Na profilaktykę nigdy nie jest za późno – dr Agnieszka Dyzmann-Sroka (WCO, Poznań)
  2. Żywienie w chorobie nowotworowej: fakty i mity – dr Anna Pleszewa,

mgr Alicja Górska, mgr Olga Dwornikowska  (WCO, Poznań)

1. Onko-kosmetologia – Grażyna Michalczak (WCO, Poznań), Jagoda Tupaj (Studio Sekret

Piękna, Poznań

1. Muzyka jako czynnik wsparcia w procesie leczenia onkologicznego, dr Małgorzata Stańczyk (WCO, Poznań)