„Zrób cytologię, a mamę zaproś na mammografię”

W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem (25 -31 maja 2011 r.) działania stowarzyszenia były ukierunkowane na informacje o badaniach cytologicznych. Rozdano kupony na badania cytologiczne z podaniem adresów gabinetów wykonujących te badania w ramach NFZ na terenie Konina i ościennych miejscowości. Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości, iż: Polska ma jeden z najwyższych w Europie wskaźników umieralności z powodu raka szyjki macicy, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest wyleczalny w ponad 90 % przypadków zmobilizuje Panie do badań profilaktycznych.
Ukoronowaniem tych działań było spotkanie w Koninie na terenie konińskiego centrum handlowego „Galeria nad Jeziorem” przedstawicieli: Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy, Wielkopolskiego Centrum Onkologii, konińskiego stowarzyszenia „Amazonki” i stowarzyszenia „Magnolia” oraz przedstawicielki zakładu opieki zdrowotnej z „Med-Alko” Konin. Rozdawano materiały informacyjno-edukacyjne, odpowiadano na pytania odwiedzających stoiska. Serdecznie podziękowania dla wolontariuszek biorących udział w akcji „wykonaj cytologię, a mamę zaproś na mammografię”.