„Zdrowie to podstawa” 27.09.2015.

W II Liceum Ogólnokształcącym w Koninie podczas akcji „Zdrowie to podstawa” odbyły się bezpłatne badania i konsultacje, gry i zabawy.
Organizacje biorące aktywny udział : Stowarzyszenia Głuchy Świat, Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej, Centrum Kettlebell, Stowarzyszeniem kobiet z problemami onkologiczno-ginekologicznymi – Magnolia, Spółdzielnią Socjalną – Edukacja, Rozwój, Praca, Stowarzyszeniem Amazonki, Poradnią Psychodietetyczną VITANESS, Centrum Dietetycznym NATURHOUSE, Gabinetem protetyki słuchu – Fono-Med.
Stowarzyszenie „Magnolia” propagowało systematyczne badania ginekologiczne oraz kampanię edukacyjną „Dla niej. Możemy więcej”. Rozmawiałyśmy o prawdach i mitach raka jajnika i raka szyjki macicy.
We wrześniu na całym świecie obchodzony jest Miesiąc Świadomości Nowotworów Ginekologicznych.

• zdrowa-plus-male