VI Forum Liderów Organizacji Pacjentów

Z okazji Światowego Dnia Chorego w dniach 10 – 11 lutego w Warszawie odbyło się VI ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów, organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakon Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie.

Pierwszego dnia z uczestnikami konferencji spotkał się z MinisterZdrowia –Bartosz Arłukowicz oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia – Maciej Dworski. Obecny był także sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia – Jakub Szulc. Przedstawiciele organizacji pacjentów z całej Polski zadawali pytania gościom.

W drugim dniu konferencji, uczestnicy mieli okazje wysłuchać następujących wykładów:
1. „Starzenie się, starość – cele życiowe”, prof. Cezary Włodarczyk – Uniwersytet Łódzki
2. „Choroby Mózgu w wieku podeszłym”, prof. Grzegorz Opala – Śląski Uniwersytet Medyczny
3. „Prawa pacjenta w UE w świetle badań przeprowadzonych przez ACN w 2010r.”, Teresa Petragolini – Dyrektor Active Citizenship Network.

W programie znalazł się także spektakl edukacyjny wieloaspektowo przedstawiający sytuację pacjenta pt: „Okiem anioła”. Spektakl przygotowała dr Katarzyna Korpolewska z Profesja Consulting.