Targi Aktywni50+

W dniach 17 i 18 marca 2012 r.odbywały się targi Aktywni 50+ na terenie Miedzynarodowych Targów Poznańskich już po raz trzeci. Organizatorzy imprezy: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, MTP. Współorganizatorzy: CIS i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.
W czsie dwóch dni targowych organizacje pozarządowe zachęcały do zapoznania się ze swoją działalnością. Wśród tych organizacje obecne było również Stowarzyszenie „Magnolia”. Naszym przesłaniem na targach było zachęcenie odwiedzających stoiska do systematycznych badań cytologicznych. Uświadamiałyśmy, jak ważna jest cytologia. Zwróciłyśmy się z prośbą do pokolenia Pań 50+, by mobilizowały, przypominały młodszym o systematycznych badaniach cytologicznych. Członkinie stowarzyszenia przekazywały podstawową wiedzę na temat hpv. Słuchaczki obiecały wypełnić zadanie: mobilizować swoje córki, synowe, kuzynki, siostrzenice, bratanice, przyjaciółki i znajome do odwiedzenia ginekologa oraz wykonanie badania cytologicznego.