T.O.P. Turniej charytatywny – 28.08.2014 r

W ramach Tygodnia Organizacji Pozarządowych 28 sierpnia 2014 roku zorganizowano charytatywny turniej piłki nożnej, którego celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Marty Woźniak, zawodniczki konińskiego klubu Medyk POLOmarket Konin.

O godz. 16.00 na murawie boiska na Podwalu w starym Koninie stanęły 4 rywalizujące ze sobą drużyny: OSP Chorzeń, OSP Gosławice, Zespół NGO oraz drużyna Olimpiad Specjalnych. Zwycięska drużyna miała zaszczyt stanąc do boju z mistrzyniami Polski- piłkarkami Medyka POLOmarket Konin. Pod koniec turnieju na murawę wkroczyły wszystkie obecne drużyny oraz wszystkie zawodniczki Medyka, jednocześnie. Grze towarzyszyło dużo pozytywnej energii, dużo zabawy i radości.

Oprócz integracji, zmaganiom piłkarskim towarzyszył szczytny cel. Podczas turnieju odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację jednej z konińskich piłkarek, która od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją. Marta Woźniak pełną sprawnośc osiągnąc może jedynie dzięki kosztownej rehabilitacji.

Stowarzyszenie „Magnolia” do drużyny NGO wystawiło swoją reprezentantkę – Joannę Dobrychłop-Brzęcką.