Pierwsza akcja naszego Stowarzyszenia

Dnia 23 maja 2009 roku w Centrum Handlowym „Ferio” przeprowadzono w ramach profilaktyki RSM pierwszą akcje edukacyjno-informacyjną naszego Stowarzyszenia pod hasłem ,,Dbaj o siebie, wykonaj cytologię”. Ulotki i broszury udostępnił Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. W akcji brali udział uczniowie z dwóch szkół. Od godziny 10.00 do 12.00 byli to uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie: Borowska Andżelika, Michalak Agnieszka, Wiśniewska Andżelika, Gosławska Joanna, Rosiak Paulina, Czaplicka Marika, Skwarek Anna. Opiekę nad nimi sprawowali nauczyciele Zespołu – Pani Agnieszka Gantzke-Parus i Pani Ewa Wilczewska. Natomiast od godziny 16.00 do 18.00 akcję wspierali uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika pod kierunkiem Jolanty Krysztofiak: Batorska Monika, Jędro Ewa, Kruszyna Paulina, Zajdel Kinga. Ponadto w akcji uczestniczyły psycholog Patrycja Wilczewska oraz Agnieszka Pawłowska. Nad całością czuwała Pani Alina Pulcer. Celem akcji było szerzenie informacji na temat potrzeby wykonywania badań cytologicznych. Każda zainteresowana osoba mogła dowiedzieć się, w jakim miejscu można wykonać takie badanie. Roznoszone przez wolontariuszy ulotki zawierały informacje o konieczności oraz częstotliwości wykonywania badań profilaktycznych. Taka forma badań jest najskuteczniejszą formą profilaktyki i daje największe szanse na wczesne wykrycie zmian nowotworowych raka szyjki macicy.

Pani Katarzynie Kanak Specjalistce ds Administracji i Marketingu w Centrum Handlowym „Ferio” dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Poradniki na skróty