I. Koniński Kongres Kobiet

W dniu 23.02.2013 r. Członkinie Stowarzyszenia „Magnolia” uczestniczyły w I Konińskim Kongresie Kobiet w Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Skupienie tylu kobiet w jednym miejscu to niezwykłe wydarzenie, to niezwykła okazja do szeroko zakrojonych działań profilaktycznych. Dlatego w „Parku Kobiet” Stowarzyszenie „Magnolia” miało stoisko propagujące systematyczne badania ginekologiczne Prowadziłyśmy rozmowy edukacyjne wraz z asystentką ds. statystyki mgr inż. Natalią Nowak z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Poznaniu. Rozdawałyśmy ulotki informacyjne dotyczące badań profilaktycznych i podstawowej wiedzy na temat raka szyjki macicy, raka jajnika i endometrium. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych pań, podchodziły i pytały, dzieliły się swoim doświadczeniem i wiedzą. Były krótsze i dłuższe rozmowy, indywidualne i grupowe – wszystkie bardzo potrzebne.
Prezes stowarzyszenia Alina Pulcer biorąc udział w III panelu pt. „Stereotypy i ich wylęgarnia” zabrała głos w kwestii łamania stereotypów dotyczących badań profilaktycznych wśród kobiet.