IV Koniński Kongres Kobiet

21 maja 2016 roku (sobota) o godz. 9:00 rozpoczął się IV Koniński Kongres Kobiet. Spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie przy ul. Przemysłowej 3d.
Wstęp był wolny, przyjśc mógł każdy.

Temat pierwszej części (panelu) brzmiał „Alimenty nie prezenty”.
Prowadzenie: Paulina Pachulska oraz Dawid Martynowicz
Otwarcie IV K. K. K. K. należało do: Ewy Jeżak (Prezeska Stowarzyszenia Koniński Kongres Kobiet), Józefa Nowickiego (Prezydent Konina) oraz do Stanisława Bielika (Starosta Koniński).

Moderatorkami były: Monika Kosińska oraz Olga Żaryn
Panelistki i paneliści: Danuta Wawrowska (Słupska pełnomocniczka Kongresu Kobiet), Agnieszka GrafF (pisarka, członkini Krytyki Politycznej, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet
Odbył się także występ podopiecznych Fundacji na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży „Otwarcie”

Po przerwie, w drugiej części spotkania było o tym „Jak rozmawiać z dziećmi o TYCH SPRAWACH „
Moderatorkami tego tematu były Agnieszka Niekochańska oraz Linda Wisialska
Panelistki i paneliści: Renata Dancewicz (aktorka, brydżystka, feministka), dokt. Maciej Duda (genderysta, ekip. Ds. równości płci),Katarzyna Barczyk/ Lady Pasztet (feministyczna blogerka), Olga Marcinkowska (Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet)
Występował Zespół Aerobikowy Lawina z Zespołu Szkół z Liśca Wielkiego.

W trzeciej części spotkania odbył się występ Kai Pawłowskiej (Fundacja na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży „Otwarcie”)
Tematem był „Imigrant, żyd, gej- kogo tak naprawdę się boimy”
Moderatorką spotkania była Agnieszka Jeżak (Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet)
Panelistki i paneliści- prof. Monika Płatek (profesorka prawa karnego), Marta Abramowicz (pisarka, działaczka na rzecz LGB), Joanna Grabarczyk (Szkoła Liderów, działaczka akcji HEJTSTOP)

Ale Babki z Konina w czerwonych trzewikach zakończyły występem IV Koniński Kongres Kobiet. Violetta Rzemyszkiewicz z Agnieszką Zajączkowską wykonaniem Sing Sing Maryli Rodowicz, przy wsparciu reszty babek na ” do widzenia” bawiły publiczność.

Wszystkie części Konińskiego Kongresu Kobiet były tłumaczone w języku migowym przez Karinę Akseńczuk oraz Pawła Żurawskiego.