Gra miejska, 14.09.2013 r.

Organizacje pozarządowe zajmują się różnorodną tematyką. Wciąż potrzebny jest wzrost wiedzy społeczeństwa na temat III sektora.

Tydzień Organizacji Pozarządowych w Koninie był poświęcony prezentowaniu działań organizacji z tego terenu.

Radę Pożytku Publicznego oraz Fundację Podaj Dalej zorganizowały GRY MIEJSKIE NGO. Do gry przystąpiło 18 organizacji. W rywalizacji udział wzięło 9 kilkuosobowych drużyn. Następujące organizacje oczekiwały na drużyny w różnych miejscach lewobrzeżnego Konina:

• PTTK
  • Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem
  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
  • Lokalna Organizacja Turystyczna Marina
  • Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Żychlinie
  • Stowarzyszenie Ona
  • Magnolia – Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet z Problemami
    Onkologiczno-Ginekologicznymi
  • Amazonki
  • Fundacja Mielnica
  • Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży Otwarcie
  • ZHP
  • Towarzystwo Przyjaciół Konina
  • Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Stowarzyszenie Razem
  • Koniński Kongres Kobiet
  • Fundacja Podaj Dalej
  • Naczelna Organizacja Techniczna
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Deszczowa pogoda nie zniechęciła uczestników. Organizacje przygotowały dla drużyn ciekawe i zróżnicowane konkurencje.

Zagadki, puzzle, rebusy, konkurencje zręcznościowe. Zwycięzcami GRY MIEJSKIEJ NGO 2013 w Koninie zostały drużyny z:

1. III Liceum
2. Zasadniczej Szkoły Górniczej I Energetycznej
3. Gimnazjum nr II

Vice-Prezydent Sławomir Lorek oraz Pełnomocnikowi ds. Osób Niepełnosprawnych Bartosz Jędrzejczak wręczyli nagrody zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.