Dzień Chorego w Koninie

W dniu 11 lutego 2013 r. w związku z obchodzonym XXI Światowym Dniem Chorych, ustanowionym przez bł. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku, J. E. Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering udzielił błogosławieństwa chorym w Kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.
To właśnie piętro niżej, tuż pod kaplicą, znajduje się blok operacyjny. Kiedy operowany jest ktoś bliski, jego rodzina w tym samym czasie modli się za niego piętro wyżej w kaplicy szpitalnej. Tam na bloku przywraca się zdrowie, tutaj w kaplicy- wiarę. To tutaj wylewane są łzy błagania ale i na szczęście te radosne – dziękczynienia za powrót do zdrowia. Kaplica szpitalna to wyjątkowe miejsce, w którym dzieją się najprawdziwsze, ludzkie, nierzadko trudne historie – mówił ks. Marcin Zaworski, kapelan konińskiego szpitala.
Każde życzliwe spotkanie z drugim człowiekiem jest na wagę złota. To forma przyjaźni i miłości. To zauważenie człowieka, który być może tej radości i ciepła na co dzień nie ma zbyt wiele – dodał ks. biskup Wiesław Mering. Dla upamiętnienia tego niezwykłego dnia ks. biskup poświęcił krzyż podarowany do kaplicy przez ks. kustosza Eugeniusza Makulskiego z Sanktuarium Maryjnego w Licheniu i figurę z drewna Ojca Pio, wykonaną przez Piotra Staszaka, rzeźbiarza ludowego, na pomysł której wpadł ks. Marcin Zaworski.
Ks. biskup Wiesław Mering odwiedził chorych leżących na kardiologii i na oddziale chorób nerek. Bardzo dziękuję ks. biskupowi za to, że przyjął od nas zaproszenie. Dla nas każdy pacjent jest ważny. Każdego dnia staramy się być dla pacjentów. Bardzo dziękuję też pacjentom, że tak licznie przybyli do naszej kaplicy i życzę im zdrowia i nadziei – mówił Grzegorz Wrona, dyrektor konińskiego szpitala.

Poradniki na skróty