Akcja promującą badania

W dniach 21.05.2010 r. i 22.05.2010 r. na terenie kompleksów handlowych w Koninie: Galerii nad Jeziorem i Ferio przeprowadzono akcję promującą: badania cytologiczne, profilaktykę raka jądra oraz ćwiczenia dna miednicy.
Członkinie stowarzyszenia wraz z wolontariuszkami rozdawały ulotki dotyczące badań cytologicznych, wlepki informujące o profilaktyce raka jądra z hasłem „odważni wygrywają” oraz broszury z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie dna miednicy.
Broszury informujące o tym, jak istotne są systematyczne badania cytologiczne uzyskałyśmy dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Poznaniu.
Natomiast dzięki przychylność Fundacji „Gdyński Most Nadziei”, został udostępniony nam plakat skierowany do młodych mężczyzn, informujący o akcji dotyczącej profilaktyki raka jądra pt. „Odważni wygrywają”.
Materiały informujące o ćwiczeniach mięśni dna miednicy zasygnalizowały istotny problem nietrzymania moczu (NTM).
Dziękujemy instytucjom za udostępnione materiały.
Dziękujemy drukarni TRANS-DRUK w Kraśnicy k/ Konina za bezpłatne wydrukowanie plakatów pt. „Odważni wygrywają”.