8 Maja Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika 08.V.2014.

Turkusowa solidarność, gabinet kosmetyczny pod chmurką.
Rak jajnika to trzeci najczęściej występujący nowotwór ginekologiczny w Polsce i na świecie. W Polsce na raka jajnika zapada rocznie ok. 3300 kobiet. Nowotwory jajnika mogą występować od wczesnej młodości aż do późnej starości. Do pewnego momentu choroba przebiega bezobjawowo, dlatego rak jajnika jest tak trudny do wykrycia.
Turkusowa wstążka symbolizuje RAKA JAJNIKA.Stąd „turkusowa akcja” w Koninie malowania paznokci w kolorze turkusowym zorganizowana przez stowarzyszenie „Magnolia”.
Ważne, by kolor turkusowy na stałe zagościł w naszej świadomości jako symbol raka jajnika i przypominał o systematycznych wizytach w gabinetach ginekologicznych.
W Światowym Dniu Świadomości Raka Jajnika 08.V.2014. w godz. 11.00. – 13.00. i 16.00. – 19.00. na Placu Niepodległości w Koninie w ramach solidarności z chorującymi na tę chorobę, koninianki malowały paznokcie na kolor turkusowy.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zrealizować pomysł gabinetu kosmetycznego pod chmurką.
Stowarzyszenie „Magnolia” składa serdeczne podziękowania Pani Annie Nowakowskiej
p.o. Dyrektora Oddziału AP Edukacja w Koninie Koordynator ds. Sprzedaży Szkoleń w Oddziałachoraz uczestniczącym w tej akcji paniom:
Paulinie Flejszman – wykładowcy, Natalii Jarych – słuchaczce w zawodzie technik usług kosmetycznych, Monice Cichockiej – absolwentce szkoły,
gabinetowi Kosmetycznemu VeraEstetic w Golinie w osobach:
Wioleta Ślebioda, Ewelina Szlab, Patrycja Szczesiak
oraz Monice Ślebioda konsultantce Oriflame.
Więcej: www.lm.pl/aktualnosci/informacja/94222/turkusowa_solidarnosc

Poradniki na skróty